0
0
Centrum Kynologiczne Canid

Centrum Kynologiczne Canid

Nosework - Kurs online

Nosework - Kurs online

czytaj więcej
Psychologia dla behawiorystów i trenerów

Psychologia dla behawiorystów i trenerów

czytaj więcej

Opinie o naszych kursach

Nad zrobieniem kursu trenerskiego nosiłem się od dłuższego czasu, dlatego też wybór szkoły nie był dziełem przypadku. Poprzedziły go: zapoznanie się z programem szkoleniowym, rozpoznanie w kompetencjach instruktorów prowadzących, opinie uczestników, rozmowa z właścicielami szkół lub osobami prowadzącymi kursy. Wybór padł na Centrum Kynologiczne Canid Eweliny Włodarczyk. Czy dobry? Gdybym miał wybierać ponownie wybór byłby ten sam. 
Krótko mówiąc. Po pierwsze - Ewelina Włodarczyk – odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Sprawiła, że wszystkie książki, które dotychczas przeczytałem, muszę przeczytać jeszcze raz. I dobrze.  Można by długo pisać, bardzo długo. Proponuję porozmawiać.
Po drugie – organizacja zajęć. Kurs nie był ograniczony stricte tylko godzinami zajęć programowymi, tak jak ma to miejsce w przypadku kursów prowadzonych systemem zjazdów. W trakcie dwóch tygodniowych zjazdów przebywaliśmy cały czas razem,  przez co mogliśmy liczyć na nieograniczoną  pomoc Eweliny i całego grona instruktorów – osób o dużej wiedzy, potężnym sercu do psiaków i nieskończonej życzliwości. Można powiedzieć, że uczyliśmy się od rana do wieczora, w zależności od indywidualnych potrzeb.  
Jednego tylko żałuję, że mój fluchciak nie potrafi mówić i nie może potwierdzić w słowach tego co napisałem.  Cóż, w słowach może nie, ale potrafi pokazać ☺
Artur Łazarczyk
arturarti13@gmail.com

 

Na kurs zapisałam się z myślą, że dzięki intensywnemu treningowi, nauczę się jak postępować, z moim wyjątkowo temperamentnym pieskiem. Pomyślałam, że to dobre rozwiązanie - zastępujące dojeżdżanie na cotygodniowe zajęcia, a przy okazji mogę się wiele nauczyć i wykorzystać zaległy urlop;-) Nie rozczarowałam się, i muszę przyznać, że kurs nauczył mnie znacznie więcej niż myślałam. Jestem pod dużym wrażeniem kompetencji i ogromnej wiedzy oraz zdolności organizacyjnych naszej instruktorki Eweliny Włodarczyk. Oprócz praktycznych treningów, które pozwoliły nawiązać szczególną więź i porozumienie z moim psiakiem, kurs obejmował bardzo duży zakres wiedzy z behawioryzmu, teorii uczenia, psychologii nie tylko psiej;-). Materiały i wykłady były opracowane w oparciu o najnowsze badania, obalały wiele mitów, wyjaśniały błędy, które powodują, że nie do końca radzimy sobie z naszymi pupilami. Poza zajęciami, miło wspominam fantastyczny czas "pozalekcyjny" w naszej grupie szkoleniowej miłośników czworonogów:-) Szczerze polecam!
Eliza Sobuta
eliza.sobuta@gmail.com

 

Kompetencje i wiedza wykładowców oraz przyjazny kursantowi sposób jej przekazywania i egzekwowania, budzą szacunek. Kurs Trenerski odbieram jako całkowicie profesjonalny, ale nie ma mowy o rutynie lub sformalizowanych schematach. Przejrzyste, obszerne skrypty, a także materiały w strefie słuchacza na stronie internetowej, znakomicie uzupełniają wykłady i pozwalają na utrwalanie zdobytej wiedzy. Ćwiczenia praktyczne prowadzone są intensywnie i z dużą ekspresją. Uczestnicy kursu i ich psy otrzymują wszelką pomoc indywidualną w przypadku problemu z wykonaniem zadania. Zdobyta wiedza i intensywne ćwiczenia z psami na kursie dają rzetelną podstawę do budowania "nietoksycznych", ciepłych i wrażliwych relacji ze swoimi czworonogami. A jeśli planuje się zdobycie ostróg w zawodzie trenera psów, to kursy Eweliny Włodarczyk są najlepszą do tego drogą.
Anna Soczewińska
ania@arktyka.com

 

Coż mogę napisać o kursie trenerskim Canid? Ewelina zburzyła mój świat! Udowodniła mi, że to czym kierowałem się w pracy z psami nie działa! Sprawiła że moje psy są szczęśliwe pracując ze mną, a ja czerpię satysfakcję z przebywania z istotami które traktują mnie jak przyjaciela i kumpla do zabawy. Wszystko dzięki Canid! 
Adam Pasterny Psi Świat.
hodowla.wes@gmail.com

 

Fascynujący, inspirujący i ogromnie motywujący - tak w skrócie mogę opisać Kurs Trenerski Canid. Przed jego rozpoczęciem, sądziłam, że o psach wiem naprawdę bardzo wiele. W trakcie zajęć dowiedziałam się przynajmniej sto razy więcej. Przekazana nam wiedza była bardzo rzetelna i wieloaspektowa. Pochodziła z różnych źródeł i uwzględniała wyniki wielu badań. Jednakże, liczne przykłady i język dostosowany do naszego poziomu, pozwolił na zrozumienie nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień. Po zakończeniu kursu towarzyszy mi jednak myśl, że to wciąż jest mało. Wykłady Eweliny obudziły we mnie ogromną ciekawość i sprawiły, że zaczęłam zwracać uwagę na sprawy, o których istnieniu wcześniej nawet nie miałam pojęcia. Zainspirowały mnie do dalszych poszukiwań i sprawiły, że nie wystawiam teraz nosa znad 'psich' książek ;) Chyba, że na trening z psem. Co do praktycznej pracy, była ona dostosowana do potrzeb każdego uczestnika i jego psa. Zajęcia płynnie łączyły obowiązkowe ćwiczenia, które powinien umieć nasz podopieczny, z wesołą zabawą i rozluźniającymi sztuczkami. Pokazywały, że nauka może być dla psa przyjemnością. Podsumowując były to cudowne dwa tygodnie poszerzania wiedzy oraz wypracowywania umiejętności w gronie prawdziwych 'psiarzy', które na zawsze zostaną w mojej pamięci :)
Agnieszka Brzeska
kropciusia@o2.pl

 

Kurs trenerski organizowany przez Panią Ewelinę Włodarczyk, założycielkę Centrum Kynologicznego „Canid”, jest kursem, który spełnił wszelkie moje oczekiwania odnośnie zdobycia niezbędnej wiedzy potrzebnej do zrozumienia procesów uczenia się i zachowania psów, i co za tym idzie właściwego postępowania z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.
Na kursie każdy z uczestników otrzymał olbrzymią dawkę wiedzy zarówno pod kątem szkolenia psów jak i ich behawioru. Nauczyliśmy się jak należy postępować, aby pies chciał z nami współpracować i jak odnosić obustronną satysfakcję ze wspólnej pracy. 
Należy podkreślić pełny profesjonalizm i rzetelność Pani Eweliny Włodarczyk w przekazywaniu swojej olbrzymiej wiedzy kursantom. Na kursie tworzy przyjazną i ciepłą atmosferę, która w znaczący sposób podnosi skuteczność wzajemnej współpracy pomiędzy ludźmi jak i psami.
Michał Kamiński
mkczar@o2.pllesnywiatr@home.plTel. 608 181 535
www.lesnywiatr.pl

Kurs Trenerski Canid uważam za bardzo wartościowe i z wielu względów przełomowe doświadczenie na mojej drodze do lepszego zrozumienia psa i relacji człowieka z nim, za źródło wiedzy i praktyki w dawce i formie idealnej do przyjęcia dla osoby chcącej zainwestować czas i energię w szkolenie siebie i swojego psa. Zaplanowany był tak, by uczestnicy jak najpełniej mogli z niego skorzystać.

Za atut uważam też formę wyjazdową – szkolenie w oderwaniu od spraw bieżących, w gronie ludzi, dla których pies to pasja i wyzwanie, było dla mnie idealnym sposobem połączenia efektywnej edukacji i wypoczynku.
Nie mogę nie dodać, że atmosfera szkolenia ... jest czymś, za czym można zatęsknić, a to, co po nim zostaje - czymś, z czego po prostu nie da się nie korzystać.
Agnieszka Herczakowska
agnieszka.herczakowska@gmail.com

 

Kurs trenerski, organizowany przez Ewelinę Włodarczyk, sprawił mi nie tylko niesamowitą przygodą, na której poznałam rewelacyjnych ludzi ale również podarował ogromną dawkę rzetelnej wiedzy, którą z powodzeniem wykorzystuje z życiu codziennym, ulepszając tym samym byt mój i moich psów.
Izabela Krych
psikumpel@gamil.com

 

Kurs Trenerski Canid to naprawdę świetna zabawa i doskonała lekcja. Świetna organizacja, ciekawie prowadzone wykłady i solidna praca z psem. Dzięki radom Eweliny udało mi się wyciągnąć z mojego beagla wesołego, merdającego ogonem i niesamowicie nakręconego na pracę psa. Spędziłam kilka miłych dni wśród niesamowitych ludzi i ich cudownych czworonogów. Polecam i naprawdę zachęcam do wzięcia udziału w kursie!
Natalia Ciemińska
anataliato@tlen.pl Brałam udział w kursie trenerskim prowadzonym przez Ewelinę Włodarczyk w lipcu/wrześniu 2012. Ewelina to świetny fachowiec zarówno jeśli chodzi o wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną w pracy z psami, a także doskonały nauczyciel. Jasno przekazuje swoją wiedzę, jest osobą charyzmatyczną- dzięki temu jej wykłady nigdy nie były nudne, a na zajęciach praktycznych motywowała do pracy. Jestem opiekunką bardzo problematycznej suczki i otrzymałam od Eweliny wiele cennych rad dotyczących pracy nad niepożądanymi zachowaniami. Oprócz godzin zajęć Ewelina zawsze znalazła czas dla każdego, by pogadać w wolnej chwili, także konsultacje trwały całymi dniami;) Na kursie mogliśmy także posłuchać wykładów Macieja Trojana, które były ciekawym spojrzeniem trochę z innej strony. Podsumowując- bardzo polecam kurs, można się na pewno wiele nauczyć no i oczywiście miło spędzić czas z fajnymi ludźmi i ich psami.
Maria Bagińska
mariabaginska@gmail.com

 

Opinia o warsztatach canincrossu
Jadąc na warsztaty z canicrossu, tak naprawdę nie wiedziałam czego się spodziewać. Skoro biegam ja i biega pies to chyba żadna sztuka robić to razem. Jednak postanowiłam szukać wiadomości o tym jak nie zniechęcić psa do biegania, jak robić to prawidłowo. Trafiłam na informację o warsztatach, co prawda znacząco oddalonych od mojego miejsca zamieszkania, ale postanowiłam spróbować. Nie żałuję ani pół sekundy z poświęconego czasu. Wiedza prowadzących Eweliny i Rafała jest niewyczerpana. Ewelina pozwoliła mi zupełnie inaczej spojrzeć na psie potrzeby. Rafał to praktyk, który każdy aspekt przygotowania popiera przykładami z własnego doświadczenia. Zarówno strona praktyczna jak i merytoryczna została omówiona i przedstawiona najszerzej jak się dało. Zostało omówione wszystko: przygotowanie psa do tego sportu, przygotowanie człowieka, wybór sprzętu. Polecam warsztaty każdemu kto biega z psem, choćby rekreacyjnie.

Aleksandra Andrzejewska
olandrz@gmail.com

Edukacja - Kursy

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy
Chcesz zapisać się na kurs? Wypełnij formularz zgłoszeniowy!
wypełnij formularz

Centrum szkolenia psów

W naszej szkole nauczanie oparte jest na współczesnej wiedzy z zakresu etologii, psychologii zwierząt, teorii uczenia się, a podstawowym założeniem jest nauka właścicieli ,aby sami jak najlepiej mogli uczyć swoje psy.

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Kudłaty ArtHusseZamerdaniZoosfera