0
0
Centrum Kynologiczne Canid

Centrum Kynologiczne Canid

Nosework - Kurs online

Nosework - Kurs online

czytaj więcej
Psychologia dla behawiorystów i trenerów

Psychologia dla behawiorystów i trenerów

czytaj więcej

Dogoterapia - Kurs II

Profesjonalne wykorzystanie psa w działaniach terapeutycznych wymaga szerokiej wiedzy z zakresu psychologii, terapii, rehabilitacji, metodyki pracy, jak również bardzo dobrej znajomości zachowania psa, procesu jego szkolenia i prowadzenia. Kompleksowy program szkolenia z zakresu dogoterapii składa się z dwóch kursów, które całościowo przygotowują uczestników do wykorzystania metody dogoterapii w pracy terapeutycznej i pozwala na samodzielne szkolenie i przygotowanie psa do zadań dogoterapii. Program został opracowany tak, aby uczestnicy mogli realizować obydwa kursy jednocześnie lub wybrać jeden, w zależności od własnych potrzeb.
 

KURS II

SZKOLENIE PSA DO PRACY W DOGOTERAPII
  

zobacz galerię zdjęć z naszych kursów
 

Uwaga - ponieważ specyfika kursu zakłada zajęcia warsztatowe i praktyczne w małych grupach, ilość miejsc jest ograniczona.
 
Problematyka kursu obejmuje szeroki aspekt wiedzy z zakresu specjalistycznego szkolenia psa do pracy w dogoterapii ze szczególnym uwzględnianiem wiedzy na temat zachowania psa, właściwego prowadzenia psa pracującego w dogoterapii oraz praktycznych aspektów pracy szkoleniowej. Całość kursu obejmuje 70 godzin dydaktycznych, w tym 30 godzin zajęć teoretycznych i 40 godzin zajęć praktycznych realizowanych w trakcie pięciu weekendowych zjazdów. Na zajęcia praktyczne zapraszamy uczestników z własnymi psami. W trakcie zajęć teoretycznych psy mogą przebywać razem z nami w sami wykładowej.
 
Adresaci kursu:
Opiekunowie i właściciele psów zainteresowanie szkoleniem własnego psa do pracy w dogoterapii: Instruktorzy szkolenia psów. Osoby chcące zdobyć wiedzę na temat szkolenia psa do pracy w dogoterapii.

Dlaczego warto wybrać nasze kursy?
1. Nasze kursy prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę. WSZYSCY prowadzący mają WYKSZTAŁCENIE kierunkowe, ukończyli studia na kierunku, w którym się specjalizują i w ramach którego prowadzą zajęcia. To profesjonaliści prezentujący współczesną, rzetelną wiedzę na akademickim poziomie.

2. Dodatkowo wszystkie te osoby prowadzą własną wieloletnią praktykę - co oznacza, że mają duże doświadczenie praktyczne. Chcesz właściwie wybrać kurs - sprawdź wykształcenie wszystkich prowadzących. W wielu przypadkach kursy dogoterapii prowadzone są przez osoby, które same ukończyły jedynie kursy, nie mając kierunkowego wykształcenia. Czy chcesz, żeby szkoliła Cię osoba bez właściwego wykształcenia? Zapewne nie. Zatem zapraszamy do nas! 
 
3. Mamy wieloletnie doświadczenie. Nasze kursy Dogoterapii realizowane są od 2007 roku - to już 11 lat doświadczenia. Ponad setka absolwentów. 
 
4. Większość absolwentów naszych kursów z powodzeniem prowadzi zajęcia dogoterapii, zarówno prowadząc własne ośrodki jak i wykorzystując dogoterapię w miejscach zatrudnienia. 

5. NIE wystawiamy certyfikatów na drukach MEN - nie wprowadzamy naszych uczestników w błąd! 
 
6. Kurs swobodnie mogą realizować osoby pracujące, zjazdy realizowane są w trybie weekendowym. 
 
7. Gwarantujemy wiedzę na najwyższym, akademickim poziomie i fantastyczną atmosferę pracy. 
 
Program merytoryczny obejmuje:
I. Podstawy wiedzy o zachowaniu psa
Proces udomowienia i kształtowanie się ras.
Naturalne wzorce zachowania.
Czynniki warunkujące zachowanie psa.
Kryteria selekcji psów do pracy w dogoterapii.
Zachowania socjalne psów - formy komunikacji.
Komunikacja człowiek - pies.
Stres, lęk i zachowania agresywne.
Systemy hamowania agresji u psów.
Profilaktyka zaburzeń zachowania u psów.
 
II. Prowadzenie psa pracującego w dogoterapii
Wybór rasy i szczenięcia.
Ontogeneza behawioru i socjalizacja.
Proces szkolenia psów przeznaczonych do dogoterapii.
Potrzeby psa niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.
Sposoby opanowywania i rozładowywania stresu.
Pies w trakcie zajęć.
 
III. Szkolenie specjalistyczne - teoria
Wprowadzenie do teorii uczenia się.
Szkolenie przy użyciu klikera.
Sposoby uzyskiwania zachowań.
Dostosowanie pracy do indywidualnych predyspozycji i możliwości psa.
Kryteria pracy nad zachowaniem, generalizacja.
Czynniki obniżające efektywność uczenia.
Eliminacja niepożądanych nawyków i zachowań.
Utrwalanie i utrzymywanie zachowań wyuczonych.
 
IV. Szkolenie specjalistyczne - praktyka
Umiejętności podstawowe: Kontakt wzrokowy, Targetowanie, Pozycje podstawowe – siad, waruj, stój - polecenia optyczne i słowne, Przywołanie, Zabawa, Podawanie przedmiotu.
Umiejętności socjalne. Podchodzenie do osoby obcej przebywającej w różnych pozycjach, Podchodzenie osoby obcej do psa przebywającego w różnych pozycjach, Wprowadzanie psa w grupę osób obcych, Akceptacja dotyku osoby obcej, Wprowadzenie psa w grupę osób obcych z akceptacją dotyku wielu osób równocześnie, Akceptacja zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych przez osobę obcą, Podejmowanie smakołyków od osoby obcej - komendy "czekaj" i "weź".
Umiejętności specjalistyczne: Wysyłanie do osoby obcej, Podawanie przedmiotów osobie obcej na polecenie przewodnika, Utrzymywanie pozycji "zostań" poza zasięgiem wzroku przewodnika, Praca z osobą obcą aktywną, Praca z osobą obcą bierną, Dodatkowe umiejętności.

Każdy z uczestników otrzymuje komplet materiałów szkoleniowych oraz certyfikat ukończenia kursu.

Przygotowanie i Prowadzenie:  Ewelina Włodarczyk - mgr psychologii, Instruktor Szkolenia psów Canid. 
 
Terminy zjazdów:
Kurs realizowany jest w trakcie pięciu weekendowych zjazdów. 
 
Miejsce realizacji kursu: 

Nocleg i wyżywienie: Cena kursu nie obejmuje noclegów ani wyżywienia.

Cena kursu: 2800 zł
 
Uwaga! Osoby realizujące program całościowo (realizują obydwa kursy programu) obowiązuje cena specjalna. Cena za cały program wynosi - 3800 zł
 
Zasady płatności: w ciągu trzech dni od przyjęcia potwierdzenia przyjęcia na kurs prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 500zł. W przypadku realizacji całego programu 800zł.  
 
Informacje:  Ewelina Włodarczyk tel. 512 318 388  email: ewlodarczyk@canid.pl 
 
Aby dokonać zgłoszenia, skorzystaj z formularza zgłoszeń.
 
Po wypełnieniu formularza w ciągu dwóch dni otrzymasz maila zwrotnego z potwierdzeniem wpisania na listę uczestników i informacjami dotyczącymi płatności.
 
Zapraszamy! 
 
Centurm Kynologiczne Canid jest instytucją szkoleniową – numer ewidencyjny rejestru instytucji szkoleniowych  2.24/00161/2012


 

Edukacja - Kursy

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy
Chcesz zapisać się na kurs? Wypełnij formularz zgłoszeniowy!
wypełnij formularz

Centrum szkolenia psów

W naszej szkole nauczanie oparte jest na współczesnej wiedzy z zakresu etologii, psychologii zwierząt, teorii uczenia się, a podstawowym założeniem jest nauka właścicieli ,aby sami jak najlepiej mogli uczyć swoje psy.

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Kudłaty ArtHusseZamerdaniZoosfera