0
0
Centrum Kynologiczne Canid

Centrum Kynologiczne Canid

Nosework - Kurs online

Nosework - Kurs online

czytaj więcej
Psychologia dla behawiorystów i trenerów

Psychologia dla behawiorystów i trenerów

czytaj więcej

Terapia zaburzeń zachowania psów

Terapia zaburzeń zachowania psów, to jeden z podstawowych profili działalności Centrum Kynologicznego Canid. Jej celem jest pomoc opiekunom w rozwiązaniu problemów zachowania psów, które utrudniają codzienne funkcjonowanie ze zwierzęciem, zaburzają tworzenie prawidłowych relacji pies - człowiek lub stanowią zagrożenia dla właściciela, innych osób bądź zwierząt.


Podstawę działań terapeutycznych stanowi konsultacja diagnostyczna, na podstawie której opracowany zostaje Indywidualny Program Modyfikacji Zachowania. Przez cały czas realizacji Programu opiekun pozostaje pod opieką behawiorysty, który monitoruje efekty realizowanych działań terapeutycznych. W zakresie działań terapii zaburzeń zachowania prowadzone jest również poradnictwo dotyczące problemów wychowawczych i szkoleniowych oraz pomoc w doborze zwierząt.

Terapia zaburzeń zachowania obejmuje:
Zachowania agresywne - wobec opiekuna, osób obcych i innych zwierząt, zachowania stereotypowe, zaburzenia związane z lękiem, zaburzenia wynikające z napięcia i stresu, niszczenie przedmiotów, zanieczyszczanie mieszkania, i wszystkie inne stanowiące problem dla psa, opiekuna i ich wzajemnej relacji.


Jak uzyskać pomoc?

1. Wystarczy zgłosić problem.

2. Ustalić termin konsultacji diagnostycznej, najlepiej taki, aby wszyscy opiekunowie psa mogli w niej uczestniczyć.
3. W wyznaczonym terminie pojawić się w gabinecie lub oczekiwać pojawienia się behawiorysty.

Instruktorzy:

Terapia zaburzeń zachowania

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy
Chcesz zapisać się na kurs? Wypełnij formularz zgłoszeniowy!
wypełnij formularz

Centrum szkolenia psów

W naszej szkole nauczanie oparte jest na współczesnej wiedzy z zakresu etologii, psychologii zwierząt, teorii uczenia się, a podstawowym założeniem jest nauka właścicieli ,aby sami jak najlepiej mogli uczyć swoje psy.

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Kudłaty ArtHusseZamerdaniZoosfera