0
0
Centrum Kynologiczne Canid

Centrum Kynologiczne Canid

Nosework - Kurs online

Nosework - Kurs online

czytaj więcej
Psychologia dla behawiorystów i trenerów

Psychologia dla behawiorystów i trenerów

czytaj więcej

Pies w mieście, cz.III - SOCJALIZACJA

23 listopad 2023

Czy mój pies jest szczęśliwy?

 

Pierwsze dwanaście tygodni jest niezwykle ważnym czasem w życiu psa. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że najważniejszym, ponieważ w tym czasie, zwanym potocznie okresem socjalizacji szczeniak uczy się, że jest psem. Uczy się psiego języka, złożonego systemu póz, gestów, reakcji, dźwięków, którymi będzie komunikował się z innymi psami, a dodatkowo musi nauczyć się również tworzyć relacje z innymi gatunkami w tym tak odmiennymi i nieprzewidywalnymi jakim są ludzie. Dlatego dla każdego malucha kontakt z człowiekiem jest kluczowy i najlepiej, żeby szczeniak mógł widywać i bawić się z człowiekiem jeszcze przed ukończeniem piątego tygodnia. Drugim bardzo ważnym elementem socjalizacji jest kontakt z innymi, bezpiecznymi psami wśród których będzie mógł uczyć się psiej komunikacji. Ponad to, ważne jest oswajanie szczeniaka np. z jazdą samochodem, z ruchliwą ulicą, czyli z sytuacjami i miejscami z którymi przyjdzie mu się zmierzyć w życiu. Im bogatsze doświadczenie ma szczeniak, tym lepiej przyjdzie mu funkcjonować w świecie ludzi. Przemyślana socjalizacja szczeniaka jest bardzo ważna, dlatego w Canid dla szczeniaków i ich właścicieli przeznaczone są indywidualne zajęcia, podczas których omawiamy co jest ważne dla rozwoju psa i pokazujemy jak to wdrożyć. Są to zajęcia dedykowane dla szczeniąt do ukończenia 4 miesiąca życia.

 

ZADANIE NA TEN TYDZIEŃ: zabierzmy naszego czworonoga w miejsce, gdzie jeszcze nie był. Zobaczmy jak się będzie czuł i jak będzie się zachowywał.


Celem projektu „PIES W MIEŚCIE” jest pochylenie się nad potrzebami psa w XXI wieku, które mimo postępujących zmian życia ludzi pozostają niezmienne.

 

Aleksandra Słodczyk
 

fot. Irena Koprowska

powrót do listy

Publikacje i porady

Pies w mieście, cz. X - OBSERWACJA
15 grudzień 2023
Pies w mieście, cz. X - OBSERWACJA

Brak realizacji psich potrzeb prowadzi do frustracji, co ma przełożenie na zachowanie psa. Wiele niepożądanych zachowań na przykład nadmierne szczekanie, ciągnięcie na smyczy, niszczenie przedmiotów codziennego użytku czy agresja może mieć swoje przyczyny właśnie w braku zaspokojenia potrzeb.

czytaj więcej

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy
Chcesz zapisać się na kurs? Wypełnij formularz zgłoszeniowy!
wypełnij formularz

Centrum szkolenia psów

W naszej szkole nauczanie oparte jest na współczesnej wiedzy z zakresu etologii, psychologii zwierząt, teorii uczenia się, a podstawowym założeniem jest nauka właścicieli ,aby sami jak najlepiej mogli uczyć swoje psy.

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Kudłaty ArtHusseZamerdaniZoosfera