0
0
Centrum Kynologiczne Canid

Centrum Kynologiczne Canid

Nosework - Kurs online

Nosework - Kurs online

czytaj więcej
Psychologia dla behawiorystów i trenerów

Psychologia dla behawiorystów i trenerów

czytaj więcej

Jak wybrać dobry kurs szkolenia psa?

13 marzec 2015

Chciał(a)byś, zapisać się na szkolenie ze swoim psem ale nie jesteś pewien, co właściwie czyni szkolenie dobrym?
Zaczynasz przeglądać strony internetowe, radzisz się znajomych, i co dalej?

Przede wszystkim sprawdź, czy szkoła do której chcesz się zapisać zatrudnia kompetentnych pracowników. Trener szkolenia psów powinien być wykształcony pod kątem wykonywanego zawodu. To znaczy, że powinien mieć ukończony kurs instruktorski. Dobrze jest, jeśli w swoim cv ma również potwierdzenie uczestnictwa w konferencjach, warsztatach czy seminariach dotyczących psów. Nauka o gatunku jakim jest pies cały czas się rozwija. Dobry trener będzie na bieżąco z najnowszymi badaniami naukowymi.

Trener powinien mieć doświadczenie w swojej pracy, ale jeżeli nie posiada bardzo długiej historii prowadzonych szkoleń, powinien mieć supervisora, z którym będzie mógł konsultować się w przypadku wątpliwości oraz który będzie monitorował poziom prowadzonych przez niego szkoleń.

Jeżeli zatem ktoś chce zadawać Twojemu psu ból fizyczny lub każe Ci pokazywać mu, że rządzisz w stadzie i musisz jako pierwszy jeść, przechodzić przez drzwi przed Twoim psem, czy siedzieć wyżej od niego – wiedz, że stan wiedzy tej osoby zatrzymał się mniej więcej na poziomie pierwszej połowy XX wieku. Podłożem pracy dobrego trenera jest nauka, znajomość praw rządzących mechanizmami uczenia się zwierzęcia i człowieka.

Na dobrym szkoleniu trener nie będzie Cię oceniał, weźmie za to pod uwagę Twoje potrzeby i oczekiwania związane z wychowaniem psa, uświadomi możliwości pracy z psem w kontekście środowiska, w jakim pies funkcjonuje, dostosuje poziom szkolenia do możliwości psa ale też opiekuna. Na dobrym szkoleniu nikt nie będzie niczego od Ciebie żądał, za to wytłumaczy Ci sens wykonywanych ćwiczeń.Magdalena Grabowska
Trener szkolenia psów Canid Oddział Katowice
Behawiorysta zwierzęcy

powrót do listy

Publikacje i porady

Pies w mieście, cz. X - OBSERWACJA
15 grudzień 2023
Pies w mieście, cz. X - OBSERWACJA

Brak realizacji psich potrzeb prowadzi do frustracji, co ma przełożenie na zachowanie psa. Wiele niepożądanych zachowań na przykład nadmierne szczekanie, ciągnięcie na smyczy, niszczenie przedmiotów codziennego użytku czy agresja może mieć swoje przyczyny właśnie w braku zaspokojenia potrzeb.

czytaj więcej

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy
Chcesz zapisać się na kurs? Wypełnij formularz zgłoszeniowy!
wypełnij formularz

Centrum szkolenia psów

W naszej szkole nauczanie oparte jest na współczesnej wiedzy z zakresu etologii, psychologii zwierząt, teorii uczenia się, a podstawowym założeniem jest nauka właścicieli ,aby sami jak najlepiej mogli uczyć swoje psy.

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Kudłaty ArtHusseZamerdaniZoosfera