0
0
Centrum Kynologiczne Canid

Centrum Kynologiczne Canid

Nosework - Kurs online

Nosework - Kurs online

czytaj więcej
Psychologia dla behawiorystów i trenerów

Psychologia dla behawiorystów i trenerów

czytaj więcej

Warsztaty Tropienia

WARSZTATY TROPIENIA
19 - 20 października 2019r.

 

Kontynuując prace nad aktywizacją psich nosów zapraszamy na warsztaty tropienia użytkowego organizowane przez nasz oddział w Bydgoszczy oraz szkołę NOSEM W SEDNO z Gdańska.

Tropienie użytkowe to w skrócie wspólna aktywność z psem, w której jego zadaniem jest odnalezienie „zaginionego” człowieka podążając pozostawionym przez niego śladem zapachowym. Pies na podstawie próbki zapachu identyfikuje ślad zostawiony przez pozoranta i prowadzi przewodnika do jego źródła. W zależności od stopnia zaawansowania układa się różne „łamigłówki” zapachowe skłaniające psa do rozpoznania i podążania za zapachem poszukiwanego. Przygodę z tropieniem psy rozpoczynają od odpowiednich zabaw motywujących do poszukiwań. 

Podczas warsztatów będziemy szlifować i rozwijać umiejętności psio - ludzkich zespołów, które z tropieniem miały już do czynienia oraz budować od podstaw, umiejętności zespołów początkujących. Każdy ślad będzie indywidualnie dostosowywany do umiejętności danej pary. W trakcie warsztatów na bieżąco będziemy filmować pracę psów a nagrania omówione zostaną w trakcie  webinaru podsumowującego  warsztaty. Psy na śladzie pracują w szelkach i na lince. Psy pracują tzw. dolnym wiatrem.

Adresaci warsztatów: Wszystkie osoby zainteresowane tropieniem użytkowym - zarówno początkujące jak i mające doświadczenie w tropieniu. Praca będzie dostosowana do umiejętności zespołu. 

W programie:

  • Tropienie - praktyka. Dwa dni tropienia. Dla każdego z uczestników, każdego dnia, ułożone zostaną 2 ślady (łącznie 4). Stopień trudności zostanie dopasowany do umiejętności i doświadczenia psa.
     
  • Webinar (Dwa tygodnie po zakończeniu warsztatów) – ok 3 godzinne spotkanie zorganizowane na platformie internetowej (każdy przed swoim komputerem) podczas którego prowadząca omówi pracę każdego z zespołów na podstawie nagranych filmików.

Terminy warsztatów: 
19 - 20 października 2019r.
Czas trwania warsztatów uzależniony jest od czasu, jakie potrzebny jest każdemu zespołowi do zrealizowania ćwiczenia. Przewidujemy pracę w godzinach mniej więcej 10.00 - 16.00.

Miejsce realizacji warsztatów:
Lasy pod Bydgoszczą. Dokładna lokalizacja zostanie podana na tydzień przed warsztatami. 
 

Cena kursu:
450 zł. Cena nie obejmuje noclegu i wyżywienia. Na życzenie przesyłamy listę miejsc noclegowych, w których można zatrzymać się z psem. 

Zasady płatności:
Prosimy o wpłatę ciągu trzech dni po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia na warsztaty. Jedynie dokonanie wpłaty stanowi o rezerwacji miejsca. 
 
Dane do rachunku
Centrum Kynologiczne Canid
Ewelina Włodarczyk
42-360 Poraj ul. Ogrodowa 15
mBank: 61 1140 2004 0000 3502 5355 4207
 
Ilość miejsc:
6 par (przewodnik + pies).

Zapisy:
Aby zapisać się na warsztaty, wypełnij formularz znajdujący się po lewej stronie strony. 

Prowadzenie:
Jowita Janiszewska - Panowicz - Instruktor i egzaminator zespołów tropiących Mantrailing Academy Europe i Bavaria Team, instruktor Scent Detection Academy Europe, dyplomowany trener oraz uczestniczka kursu instruktorskiego Pro-Canine, założycielka szkoły NOSEM W SEDNO, prowadzi zajęcia indywidualne w Trójmieście.
 
Niezbędne wyposażenie: szelki dla psa, linka o długości 10m, rękawiczki dla przewodnika zabezpieczające dłonie, super smakołyki dla psa (np. pasztet), ulubiona zabawka psa.

Szczegółowe informacje:
Aleksandra Andrzejewska tel. 602637766, bydgoszcz@canid.pl 
 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Zapraszamy!

Edukacja - Kursy

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy
Chcesz zapisać się na kurs? Wypełnij formularz zgłoszeniowy!
wypełnij formularz

Centrum szkolenia psów

W naszej szkole nauczanie oparte jest na współczesnej wiedzy z zakresu etologii, psychologii zwierząt, teorii uczenia się, a podstawowym założeniem jest nauka właścicieli ,aby sami jak najlepiej mogli uczyć swoje psy.

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Kudłaty ArtHusseZamerdaniZoosfera