0
0
Centrum Kynologiczne Canid

Centrum Kynologiczne Canid

Nosework - Kurs online

Nosework - Kurs online

czytaj więcej
Psychologia dla behawiorystów i trenerów

Psychologia dla behawiorystów i trenerów

czytaj więcej

Ratunku! Mój pies jest nadpobudliwy!

07 kwiecień 2015

Twój pies nie potrafi nawet przez chwilę spokojnie przebywać w jednym miejscu, ciągle wymusza na Tobie różne działania, w obecności gości skacze i szczeka?

Żeby poradzić sobie z nadmiernie aktywnym psem, powinieneś pamiętać o kilku zasadach:

Zabezpieczaj potrzeby podstawowe psa, między innymi potrzebę eksplorowania i węszenia. Pamiętaj jednak, że samo zmęczenie fizyczne nie wyciszy Twojego psa. Czasem wręcz przeciwnie, dużo aktywności fizycznej może stymulować go do jeszcze większego pobudzania się i coraz trudniej będzie Ci go uspokoić.

Naucz Twojego psa podstawowych poleceń, które pomogą Ci lepiej kontrolować jego zachowanie. Co jednak ważne, nagradzaj go za spokojne zachowania w codziennym funkcjonowaniu i stopniowo przedłużaj trwanie psa w prezentowaniu tych zachowań. Wymaga to codziennej, konsekwentnej pracy i cierpliwości w każdym kontakcie z psem, i co ważne nie można się poddać po kilku próbach. Jeśli tak się stanie, pies może nauczyć się coraz intensywniej wymuszać na Tobie działania.

Polecenia powinny mieć swój początek i zakończenie. Tylko dzięki temu pies będzie potrafił nauczyć się coraz dłuższego prezentowania spokojnego zachowania, bez zrywania go.

Na koniec, jeśli Twój pies nie potrafi się opanować a nie wie przecież, że to co robi jest złe w Twoich oczach, pokaż mu, że może się w danej sytuacji zachować inaczej. Uniemożliwisz wtedy pojawienie się zachowania nieakceptowanego przez Ciebie oraz unikniesz nadmiernego pobudzania się psa.

Magdalena Grabowska
Trener szkolenia psów Canid Oddział Katowice
Behawiorysta zwierzęcy

powrót do listy

Publikacje i porady

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy
Chcesz zapisać się na kurs? Wypełnij formularz zgłoszeniowy!
wypełnij formularz

Centrum szkolenia psów

W naszej szkole nauczanie oparte jest na współczesnej wiedzy z zakresu etologii, psychologii zwierząt, teorii uczenia się, a podstawowym założeniem jest nauka właścicieli ,aby sami jak najlepiej mogli uczyć swoje psy.

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Kudłaty ArtHusseZamerdaniZoosfera