0
0
Centrum Kynologiczne Canid

Centrum Kynologiczne Canid

Nosework - Kurs online

Nosework - Kurs online

czytaj więcej
Psychologia dla behawiorystów i trenerów

Psychologia dla behawiorystów i trenerów

czytaj więcej

Co Twój pies robi, kiedy wychodzisz do pracy?

16 czerwiec 2015

Co Twój pies robi, kiedy wychodzisz do pracy?

Z pewnością nie będzie czytać książki, nie zajrzy do internetu, na pewno nie zadzwoni też do znajomych.

Może za to spać (ale ile można spać!), posiedzieć i popatrzeć w ścianę (choć tego raczej nie zrobi). Może też nudzić się lub poczuć się samotnym a co za tym idzie, poszukać sobie zajęcia - poszczekać, poobgryzać coś, np. buty, sprawdzić co jest w śmietniku ( i to może zrobić z dużym prawdopodobieństwem).

Dlatego, zanim wyjdziesz do pracy zorganizuj swojemu psu zadania do wykonania! Nie skazuj go na nudę i samotność. Podziel dzienną porcję karmy na dwie części. Pierwszą część pozostaw psu do zjedzenia, po Twoim wyjściu z domu. Tym razem nie w misce. Schowaj ją do konga i zaklej pasztetem, wrzuć do interaktywnej zabawki, z której będzie musiał wydobyć karmę, schowaj w tekturowym pudełku, wrzuć do skarpetki, z której będzie musiał powyciągać jedzenie. Pomysłów na ciekawe podanie psu karmy jest mnóstwo. Z całą pewnością ucieszy się on z takiego urozmaicenia.

Oprócz karmy pozostaw swojemu pupilowi jadalnego gryzaka, na legowisku. Może to być kość, suszone lub wędzone ścięgna, które pies będzie długo żuł i gryzł. Jeżeli nie potrafi zająć się twardym gryzakiem, przygotuj mu konga wypełnionego po brzegi pasztetem (możesz go wcześniej zamrozić). Będzie go długo wylizywał. Takie zajęcie uspokaja psa.

Jeżeli Twój pies nie potrafi zostawać sam w domu (wyje, nieustannie szczeka, załatwia się, obgryza ściany, meble), skontaktuj się z kompetentnym behawiorystą, który pomoże Tobie i Twojemu psu.





Magdalena Grabowska

Trener szkolenia psów Canid Oddział Katowice

Behawiorysta zwierzęcy

powrót do listy

Publikacje i porady

Pies w mieście, cz. X - OBSERWACJA
15 grudzień 2023
Pies w mieście, cz. X - OBSERWACJA

Brak realizacji psich potrzeb prowadzi do frustracji, co ma przełożenie na zachowanie psa. Wiele niepożądanych zachowań na przykład nadmierne szczekanie, ciągnięcie na smyczy, niszczenie przedmiotów codziennego użytku czy agresja może mieć swoje przyczyny właśnie w braku zaspokojenia potrzeb.

czytaj więcej

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy
Chcesz zapisać się na kurs? Wypełnij formularz zgłoszeniowy!
wypełnij formularz

Centrum szkolenia psów

W naszej szkole nauczanie oparte jest na współczesnej wiedzy z zakresu etologii, psychologii zwierząt, teorii uczenia się, a podstawowym założeniem jest nauka właścicieli ,aby sami jak najlepiej mogli uczyć swoje psy.

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Kudłaty ArtHusseZamerdaniZoosfera