0
0
Centrum Kynologiczne Canid

Centrum Kynologiczne Canid

Szkoły szkolenia psów Canid

Szkoły szkolenia psów Canid

czytaj więcej
Nosework - Kurs online

Nosework - Kurs online

czytaj więcej

Foto-Canid 'Pies w Kadrze'

FOTOGRAFIA PSÓW DLA POCZĄTKUJĄCYCH - WARSZTATY

29 września - 01 października 2017r. 
 
Od jakiegoś czasu, fotografia stała się naszą kolejną pasją. Oczywiście w naturalny sposób stała się też elementem naszej największej miłości - miłości do psów. Połączeniem tych pasji chcemy się z wami podzielić, dlatego zaprosiliśmy do współpracy znakomitego krakowskiego fotografa Bartosza Głowackiego i przygotowaliśmy warsztaty fotografii psów.

Adresaci warsztatów: Adepci trudnej sztuki fotografii :) Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy lubią fotografować psy, chcą sprawdzić czy lubią fotografować psy, chcą uczyć się fotografować psy, chcą robić lepsze zdjęcia psom, chcą nauczyć się pracować z psem w roli modela, chcą spędzić super weekend w doskonałej foto-psiej atmosferze.

Całość warsztatów obejmuje 20 godzin dydaktycznych realizowanych w trakcie trzydniowego zjazdu. 
 
Program warsztatów: 
Na naszych warsztatach dowiecie się o podstawowych i najważniejszych parametrach aparatu fotograficznego oraz zrozumiecie ich ustawienia - po to by robić lepsze zdjęcia! Hasła takie jak: przesłona, czas naświetlania, czułość ISO - przestaną być dla was tajemnicą. Porozmawiamy rownież o rodzajach obiektywów, wymienimy ich wady i zalety, dowiecie się też o ustawieniach ostrości. Wszystko to oczywiście pod kątem fotografii naszych czworonożnych przyjaciół!
 
Kolejnym ważnym tematem który poruszymy będzie światło, jego rodzaje, a także temperatura barwowa i na co ma wpływ. Dowiecie się także czym jest histogram i jak go czytać.
Omówimy również różnicę w plikach RAW i JPG, a także przyjrzymy się paru podstawowym funkcjom najpopularniejszych programów do obróbki graficznej.
 
Po poznaniu podstaw technicznych skupimy się na kompozycji obrazu fotograficznego, perspektywie, poznacie także kilkanaście zasad które pomogą wam w tworzeniu lepszych zdjęć.
 
Obszerna część naszej pracy będzie dotyczyła pracy z psami. Powiemy o różnych predyspozycjach tych zwierząt, naturalnych wzorcach zachowania i sposobach ich wykorzystania w trakcie robienia zdjęć. Pokażemy w jaki sposób kontrolować uwagę psów.
 
Powiemy jak dbać o komfort zwierząt w trakcie sesji, po to aby prezentowały się jak najlepiej. Omówimy zagadnienia stresu, reakcje stresowe, to jak je rozpoznać i ich unikać. Dowiecie się w jaki sposób pracować z psem, aby pokazać na zdjęciu jego atuty i zaangażowanie. 
 
A wszystko to okraszone bardzo dużą ilością zajęć praktycznych - na których od razu będziemy wcielać w życie świeżo nabytą wiedzę, patrząc na to jak bezpośrednio wpływają na jakość Waszych zdjęć! 
 
Prowadzenie: Bartosz Głowacki - zagadnienia dotyczące fotografii.
                        Ewelina Włodarczyk - zagadnienia dotyczące pracy z psem.
 
Miejsce realizacji: Buffalo Ranch Dąbrówka Dolna ul. Święcińska 49 www.buffaloranch.com.pl
 
Nocleg i wyżywienie: Całościowy koszt obejmuje cenę warsztatów oraz noclegu w pokojach dwuosobowych i wyżywienia na które składają się śniadania i obiadokolacje. W szczególnych przypadkach, za dopłatą, możliwa jest rezerwacja pokoju jednoosobowego. 
 
Cena: 450zł (cena warsztatów) + 200zł (nocleg i wyżywienia). 
 
Jak zapisać się na warsztaty? Wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny po lewej stronie.
 
Zasady płatności: W ciągu trzech dni po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia na warsztaty należy wpłacić zadatek w wysokości 200zł. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 20 września 2017r. 
 
Dane do rachunku:
Centrum Kynologiczne Canid
Ewelina Włodarczyk
42-360 Poraj ul. Ogrodowa 15
mBank: 61 1140 2004 0000 3502 5355 4207

Uwaga. Ponieważ kurs obejmuje również szeroki blok praktycznej pracy z psem, zapraszamy uczestników ze swoimi psami. W trosce o bezpieczeństwo uczestników na warsztaty nie mogą przyjechać psy agresywne w stosunku do ludzi bądź innych psów. Psy powinny mieć aktualną książeczkę szczepień oraz być zabezpieczone przed pasożytami. 
 
Dodatkowe informacje: Ewelina Włodarczyk tel 512 318 388, email ewlodarczyk@canid.pl
 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

O prowadzących: 
        
      
        Bartosz Głowacki - urodził się i mieszka w Krakowie. Studiował psychologię i filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dodatkowo, ze względu na zainteresowanie sztukami wizualnymi ukończył Szkołę Kreatywnej Fotografii w Krakowskich Szkołach Artystycznych. W między czasie zorganizował kilka wydarzeń kulturalnych: koncertów i wystaw młodych grafików/twórców multimedialnych m.in. w Folia Concept Club, klub Tuba, klub Masada. Na krakowskim Kazimierzu prowadzi własne studio fotograficzne: StudioPozaKadrem (www.studiopozakadrem.pl) - gdzie jak dotąd, zrealizował kilkadziesiąt autorskich sesji zdjęciowych. Jego zdaniem dobry fotograf powinien być kreatywny i poradzić sobie z każdym tematem - stara się więc pracować tak, aby nie zostać zaszufladkowanym do jednego rodzaju fotografii. Prywatnie ogromny miłośnik psów i kina. 
 
7 wystaw prezentujących autorskie prace:
Galeria Bez Atu (czerwiec 2007 Kraków) 
Folia Concept Club (wrzesień 2007 Kraków)
Galeria Towarzystwa Zachęta (wrzesień 2008 Częstochowa)
Śródmiejski Ośrodek Kultury (14 styczeń - 08 luty 2010 Kraków)
Nowohuckie Centrum Kultury - wystawa Focus Europa prezentująca prace malarskie i zdjęcia twórców z całej Europy ( 02-30 lipiec 2011 Kraków)
Klub Spokój (czerwiec 2012 Kraków)
Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne - lipiec 2017 - wystawa „Poza Czasem”
 
Ewelina Włodarczyk - informacje znajdziesz w zakładce O nas 

   

 

Edukacja - Kursy

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy
Chcesz wziąć udział w wybranych kursach czy warsztatach? Wypełnij formularz zgłoszeniowy i zapisz się już dziś.
wypełnij formularz

Centrum szkolenia psów

W naszej szkole nauczanie oparte jest na współczesnej wiedzy z zakresu etologii, psychologii zwierząt, teorii uczenia się, a podstawowym założeniem jest nauka właścicieli ,aby sami jak najlepiej mogli uczyć swoje psy.

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Kudłaty ArtHusseZamerdaniZoosfera