0
0
Centrum Kynologiczne Canid

Centrum Kynologiczne Canid

Szkoły szkolenia psów Canid

Szkoły szkolenia psów Canid

czytaj więcej
Nosework - Kurs online

Nosework - Kurs online

czytaj więcej

Program stażowy Canid Katowice

12 czerwiec 2018

Wiele osób poszukuje sposobów, aby powiązać swoją pasję kynologiczną z życiem zawodowym. Chcą zostać instruktorami szkolenia psów i samodzielnie prowadzić grupy.

Wymaga to jednak szerokiej i rzetelnej wiedzy dotyczącej zachowania psa. Wiedzy z zakresu etologii, psychologii zwierząt, psychologii ogólnej czy etologii poznawczej. Wymaga również dużych umiejętności praktycznych zarówno w pracy z psami jak i ludźmi - właścicielami zwierząt.
Jeśli jesteś jedną z tych osób, która chciałaby rozpocząć karierę jako instruktor szkolenia psów to zapraszamy do nas!

Proponujemy specjalnie przygotowany Program Stażowy Canid Katowice zapewniający możliwość zdobycia wiedzy, umiejętności i doświadczenia. 

Co to jest Program Stażowy Canid:

To forma współpracy, w ramach której zapewnimy Ci:
- edukację na najwyższym poziomie, która sprawi, że będziesz kompetentny pracując jako Instruktor Szkolenia Psów Canid
- szeroki blok praktyk, który solidnie przygotuje Cię do realizacji zadań Instruktora
- możliwość zdobywania doświadczenia, w pracy z różnymi psami, w różnych grupach i z różnymi opiekunami
- możliwość podjęcia pracy w roli Instruktora Szkolenia Psów w katowickim oddziale Canid.

Jak to się odbywa:

Program Stażowy Canid składa się z czterech etapów.

Etap I – rekrutacja i egzamin wstępny
Jeżeli podjęłaś/podjąłeś decyzję, i chcesz aplikować do udziału w naszym Programie, wyślij na adres katowice@canid.pl ,swoje CV i list motywacyjny. W liście wyjaśnij dlaczego interesuje Cię Program Stażowy Canid, napisz dlaczego chcesz pracować z psami i ich opiekunami oraz opisz swoje dotychczasowe doświadczenia w pracy z psami.
Na podstawie otrzymanych dokumentów wybierzemy osoby, które wraz ze swoimi psami, zaprosimy na rozmowę do katowickiego oddziału Canid. Tu wezmą udział w egzaminie teoretycznym i praktycznym (zakres egzaminu zostanie przedstawiony mailowo).
Czas trwania: do 22.07.2018

Etap II – Konkurs
Jeżeli zakwalifikujesz się do konkursu, zostaniesz zaproszony do czynnego uczestniczenia w życiu szkoły. W ramach tego etapu zobaczysz, jak wygląda codzienna praca Instruktora szkolenia psów, z jakimi przyjemnościami i obowiązkami się wiąże. W ramach konkursu uczestnicy biorą udział w zajęciach, warsztatach i seminariach prowadzonych przez Centrum Kynologiczne Canid Oddział Katowice i realizują powierzone im przez Instruktorów zadania. Wygra osoba, która najlepiej wywiąże się z realizacji zadań konkursowych i wykaże się umiejętnościami efektywnej współpracy z Instruktorem. Wygrana oznacza otrzymanie zaproszenia do udziału w Kursie Instruktorskim Stopień I - Trener Canid.
Czas trwania: 40h

Etap III – Edukacja – poziom I i praktyka
W etapie III uczestnik bierze udział w Kursie Instruktorskim Stopień I - Trener Canid, realizowany stacjonarnie przez Centrum Kynologiczne Canid oraz nabywa pierwsze doświadczenia w pracy z grupą w trakcie zajęć praktycznych. Specjalnie w ramach Programu Stażowego Canid, zakres Kursu Trenerskiego został poszerzony o blok pracy praktycznej w katowickim oddziale Canid. Pomiędzy zjazdami kursu i po zakończeniu zjazdów, zwycięzca konkursu będzie asystować w codziennym prowadzeniu szkoły i szkoleniach. Na ostatnim zjeździe kursu podchodzisz do egzaminu praktycznego.
Po zdaniu egzaminu i odbyciu praktyk, oficjalnie kończysz kurs i otrzymujesz certyfikat Trenera szkolenia psów uprawniający do asystowania w zajęciach szkolenia psów.
Czas trwania: Zjazdy kursu 16-22.09.2018 i 14-20.10.2018r., 50h praktyk

Etap IV – Edukacja – poziom II, praktyka i podjęcie pracy
Na tym etapie zapraszamy do udziału w Kursie Instruktorskim Canid – Stopień II - Instruktor Szkolenia Psów Canid. W ramach praktyk asystujesz w większej ilości zajęć, bierzesz udział w zajęciach na poziomie zaawansowanym oraz stopniowo zaczynasz prowadzić samodzielne lekcje. Ten etap wymaga już dużej ilości wiedzy, którą już masz i wciąż zdobywasz.
Po ukończeniu Kursu Instruktorskiego – stopień II, zdanym egzaminie i ukończonych praktykach, otrzymujesz certyfikat Instruktora szkolenia psów Canid a my zapraszamy Cię do prowadzenia własnych grup szkoleniowych w Centrum Kynologicznym Canid Oddział Katowice. Tym etapem rozpoczynasz pracę Instruktora szkolenia psów w naszej szkole.


Zanim jednak klikniesz „wyślij” i zgłosisz swoją kandydaturę, musisz wiedzieć, że:

Nazywam się Magdalena Grabowska i jestem Instruktorem szkolenia psów Canid i zoopsychologiem. W 2013 roku założyłam katowicki oddział Centrum Kynologicznego Canid. To takie moje „dziecko” i bardzo wiele dla mnie znaczy, dlatego będę od Ciebie wiele wymagać. Zależy mi na znalezieniu osoby godnej zaufania, pasjonata, który wraz ze mną będzie rozwijać naszą szkołę w Katowicach.
Podłożem mojej pracy jest ciągła nauka. Bycie na bieżąco z najnowszą wiedzą dotyczącą gatunku, jakim jest pies to niezbędny aspekt pracy Instruktora. Tego będę od Ciebie oczekiwać.
Wierzę też, że pracowitością, uporem, cierpliwością i pokorą możemy osiągnąć zamierzone cele. Tego również będę od Ciebie oczekiwać.

Zapraszamy do Programu Stażowego Canid w Katowicach.
 

powrót do listy

Aktualności i wydarzenia

Witamy Olę w zespole!
06 listopad 2018
Witamy Olę w zespole!
Ogromnie miło nam donieść, że do zespołu Canid dołączyła Aleksandra Andrzejewska. 
czytaj więcej

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy
Chcesz wziąć udział w wybranych kursach czy warsztatach? Wypełnij formularz zgłoszeniowy i zapisz się już dziś.
wypełnij formularz

Centrum szkolenia psów

W naszej szkole nauczanie oparte jest na współczesnej wiedzy z zakresu etologii, psychologii zwierząt, teorii uczenia się, a podstawowym założeniem jest nauka właścicieli ,aby sami jak najlepiej mogli uczyć swoje psy.

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Kudłaty ArtHusseZamerdaniZoosfera